Ako pripraviť skvelé guacamole? (recept)

Guacamole je tradičný dip a obloha používaná väčšinou v Mexiku, aj napriek tomu, že pochádza z aztéckej kultúry. Ošúpané a rozmiešané avokádo slúži ako základ pre guacamole. Zvyčajne obsahuje aj nakrájané paradajky, cesnak, citrónovú alebo limetkovú šťavu a cibuľu.

Tento guacamole recept obsahuje obvyklé ingrediencie, ale je tu trik na prípravu, ktorý mu pomáha dodávať silnú chuť. Krémové avokádo, cibuľa, paradajky a korenie robia tento guacamole recept najlepším, ktorý ste kedy mali. Podávajte toto úžasné guacamole s nachos čipsami a čerstvou zeleninou. S takými lahodnými chuťami a všestrannosťou sú možnosti nekonečné!

guacamole-receptČas prípravy: 15 minút

Prísady

  • 3 stredne veľké avokáda, olúpané a nasekané
  • 1 stredne veľká paradajka, nakrájaná na kocky
  • 1/4 cibule, jemne nakrájanej na kocky
  • cca 50g nakladaných jalapeños, alebo iných papričiek
  • cca 50g čerstvého koriandra, hrubo nasekaný
  • 2 limetky, stlačené s pripravenou šťavou
  • 1/2 čajovej lyžičky soli

Príprava

  1. Nasekanú cibuľu, koriander, jalapeños a soľ dajte na veľkú miešaciu misku. Nalejte do nej šťavu z limetky cez sitko. Pomocou vidličky alebo rukoväte drevenej varechy zmiešajte ingrediencie, až kým ich nebudú dobre skombinované a cibuľa, jalapeños koriander budú mierne rozdrvené. Odložte zmes asi na 5 minút.
  2. Potom, čo necháte zmes chvíľu stáť, pridajte nakrájané avokádo a miešajte s vidličkou a premiešajte niektoré kusy, až kým to nebude trochu hladké, ale aby tam stále ostali ešte kúsky avokáda. Ako hladko chcete, aby vaše guacamole bolo je na vás, ale vyzerá najlepšie, keď je stále trochu hrubšie.
  3. Zmiešajte do zmesi nakrájané paradajky. Okoreňte a upravte ingrediencie, kým sa vám nepodarí dosiahnuť chuť, po ktorej túžite. Toto guacamole si ponechá svoju jasne zelenú farbu na dlhú dobu, takže si ju môžete urobiť hodinu alebo dve pred párty, či oslavou a nemusíte sa obávať žiadnej hnedej farby ako pri avokáde.
Prečítajte si aj:  Ako pripraviť skvelé brownies? (recept)
Ako pripraviť skvelé guacamole? (recept) 4.92/5 (98.33%) 12 votes


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Komentáre

Prihláste sa na odber a získajte tak prehľad článkov inšpiratívnych rád a nápadov

Získate tak prehľad článkov s radami a tipmi do záhrady, či k pestovaniu rôznych rastlín, či plodín

Úspešne ste sa prihlásili na odber článkov, teraz prejdite do svojho e-mailu a potvrďte prihlasovací e-mail.