Aký je najlepší mop na plávajúcu podlahu?

Staré koberce a parkety  v mnohých domácnostiach už nahradili moderné plávajúce podlahy.  S podlahou  však prichádza aj k  zmene  v spôsobe jej údržby. Kým v minulosti gazdinkám pri jej umývaní stačilo plné vedro mydlovej vody a obyčajná handra, dnes  je už tomu inak.

Do popredia sa dostávajú mopy s inovatívnymi technológiami a špeciálnym príslušenstvom. Nie všetky typy mopov sú ale určené na drevené podlahy.

Širokú ponuku MOPOV nájdete tu >>

Viaceré gazdinky  určite zaujíma, aký je teda najlepší mop na plávajúcu podlahu?  

Plávajúce podlahy, či už drevené, alebo laminátové sú veľmi citlivé na vodu. Z tohto dôvodu je najlepším riešením rotačný mop s prepracovaným mechanizmom žmýkania pomocou rotačného otáčania. Na trhu sa môžete stretnúť s dvoma spôsobmi žmýkania, automatickým a externým. V prípade automatického je celý mechanizmus zabudovaný v hlavici mopu.

najlepší mop na plávajúcu podlahuJedným stlačením rukoväte teda uvediete hlavicu do pohybu a vyžmýkate ju. Pri mope s externým žmýkaním sa vaša aktivita presunie na vedro. To vrátane špeciálneho žmýkacieho koša disponuje aj pedálom, ktorého stlačením začnete žmýkať.  Či už si vyberiete mop s externým, alebo automatickým žmýkaním je len na vás.

Uvedomte si však, že používaním rotačného mopu ušetríte nielen čas a energiu, ale tiež predídete kontaktu so špinavou vodou.

Na plávajúcu podlahu rozhodne ploché rotačné mopy

Okrem žmýkacieho mechanizmu  si všímajte aj tvar hlavice rotačného mopu. V súčasnosti  si môžete vybrať medzi strapcovými a plochými hlavicami.  Ako sme už spomínali, väčšie množstvo vody nepriaznivo vplýva na plávajúcu podlahu.  Z tohto dôvodu odporúčame ploché mopy, ktoré sa dajú podstatne lepšie vyžmýkať. Taktiež  sú vhodné  na umývanie väčších, rovných plôch. Dokonca sa s nimi ľahko dostanete aj pod posteľ, či užšie skrinky.

Odporúčame -> Spontex Aqua Revolution System mop, ktorý vie vďaka svojmu dvoj-úrovňovému systému dokonale vyčistiť podlahu a navyše oddeliť špinavú vodu od čistej.

Širokú ponuku MOPOV nájdete tu >>

Aké zvoliť návleky – bavlnené, alebo mikrovláknové ?

Prečítajte si aj:  Ako separovať odpad?

najlepší mop na plávajúcu podlahuVeľkým benefitom plochých mopov je aj široký výber návlekov, ktoré sa dajú v prípade potreby jednoducho oprať, alebo vymeniť. Na základe materiálu z ktorého sú návleky vyrobené sa rozdeľujú na dve základné skupiny: ploché mopy bavlnené a mikrovláknové, ktoré sa vyznačujú výbornou absorpciou vody. Navyše sú vhodné nielen na vlhké, ale i suché umývanie.  Výborne viažu prach a okolité nečistoty, ktoré sa následne pri umývaní s vodou nevíria. Bavlnené návleky využijete skôr pri umývaní väčších nečistôt z povrchov, ktorým neprekáža značné množstvo vody, ako napríklad dlažba, a linoleum.

Vyhnite sa  sprejovým a parným mopom                 

Moderné mopy so zabudovanou nádržkou na vodu sú pre gazdinky veľkým lákadlom.  Vďaka zabudovanej nádržke na vodu nemusíte so sebou nosiť vedro s vodou. Jednoduchým stlačením tlačidla si nastriekate potrebné množstvo vody  a zotriete.  Ak však plánujete tento typ mopu používať na umývanie plávajúcej podlahy, počítajte s tým, že môže dôjsť k jej  poškodeniu a zvlneniu.

Širokú ponuku MOPOV nájdete tu >>

Ako efektívne čistiť podlahu?

  1. Pred umývaním na mokro podlahu zbavte všetkých smetí, chlpov a iných nečistôt pozametaním, alebo povysávaním.
  2. Po každom umytí návlek dôkladne opláchnite v teplej vode a dajte vysušiť.
  3. Raz do mesiaca návlek vyperte. V žiadnom prípade nepoužívajte pri praní návleku aviváž, ktorá znižuje schopnosť mikrovlákna absorbovať vodu.
  4. Návlek z mikrovlákna perte na teplote 30 °C. Pri praní bavlnených návlekov sa odporúča vyššia teplota min. 95 °C.
  5. Na umývanie používajte čistiace prostriedky určené výhradne na plávajúce podlahy. Nemusíte ich pridať do vedra s vodou, ale prostredníctvom rozprašovača naniesť priamo na návlek.
  6. Nezabúdajte ani na pravidelné leštenie plávajúcej podlahy špeciálnym leštičom, alebo voskom aspoň raz za dva týždne.
Aký je najlepší mop na plávajúcu podlahu? 4.86/5 (97.14%) 7 votes


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Komentáre

Prihláste sa na odber a získajte tak ďalšie skvelé inšpiratívne rady a nápady

Získate tak skvelé články s radami a tipmi do záhrady, domácnosti či k pestovaniu rôznych rastlín, či plodín

Úspešne ste sa prihlásili na odber článkov, teraz prejdite do svojho e-mailu a potvrďte prihlasovací e-mail.