Ostatné

Aké kobercové materiály sú najlepšie pre vašu obývačku?

Vaša obývačka je bezpochyby srdcom vášho domova. Je to miesto, kde môžete vy a vaša rodina relaxovať po dlhom dni v práci alebo v škole, pozerať televíziu, alebo debatovať o dôležitých veciach. Mnohí ľudia majú tiež radi sedenie na zemi a malé deti sa tiež na zemi často hrávajú, aj preto je veľmi dôležité vybrať si do obývačky koberec z vhodného materiálu. Aké kobercové materiály sú do obývačky najvhodnejšie? Poradíme vám.

Vlna

Tie najlepšie koberce vám pomôžu vychutnať si krásu priestoru, vylepšia jeho atmosféru, no tiež vám budú vďaka kvalitnému dizajnu a odolnosti slúžiť naozaj dlho. Jedným z najlepších materiálov, ktorý si môžete vybrať, je vlna. Vlna má prirodzenú schopnosť absorbovať vlhkosť a pomaly ju uvoľňovať. Vďaka tejto vlastnosti je vlna ideálnou voľbou, keď sa snažíte chrániť drevenú podlahu pred poškodením vodou, alebo keď máte doma vysokú vlhkosť. Vlna je tiež udržateľnejšou možnosťou ako syntetické materiály. Je veľmi mäkká a extrémne hrejivá, takže vlnený koberec do obývačky oceníte najmä v prípade, že doma nemáte podlahové kúrenie.

Nylon

Jednou z najlepších vlastností nylonu je, že je odolný a ľahko sa čistí. Veľkou výhodou nylonu je, že sa dodáva v rôznych farbách a vzoroch. Nemusíte sa tak vo výbere farieb vôbec obmedzovať, pričom vám vďaka nižšej cene dáva tiež možnosť v prípade potreby koberec jednoducho vymeniť za nový. Veľkou výhodou nylonového koberca je, že sa len tak ľahko sa nezašpiní. Nylonové koberce môžu časom vykazovať menšie opotrebovanie ako iné materiály, tzn. sú odolnejšie ako vlnené alebo hodvábne koberce. Ak sa o ne správne staráte, niektoré môžu vydržať až 30 rokov. Zatiaľ čo na pultoch obchodov je dostupných veľa nekvalitných kúskov, vysokokvalitné nylonové koberce sú stále cenovo dostupné, preto je dôležité vybrať si naozaj dôkladne.

Prečítajte si aj:  Najnovšie trendy v kobercoch do spálne

Polypropylénové vlákno

Polypropylénové kobercové vlákna sú skvelou voľbou pre obývacie izby, pretože sú odolné voči škvrnám, ľahko sa čistia a majú dlhú životnosť. Odolávajú aj poškodeniu UV žiarením, vďaka čomu sú vhodné najmä do obývačiek, ktoré majú počas dňa veľa slnečného svetla. Polypropylénové koberce sú relatívne cenovo dostupné a prichádzajú v rôznych farbách a štýloch, takže je ľahké nájsť ten, ktorý dokonale doplní váš domov.

Okrem vlny, nylonu a polypropylénu však, samozrejme, na trhu nájdete aj množstvo iných materiálov. Každý z nich má svoje výhody, nevýhody a špecifiká. To, ktorý si nakoniec vyberiete, by malo záležať aj od toho, koľko členov má vaša domácnosť, či máte malé deti, alebo či vám doma behá domáci maznáčik.

5/5 - (3 votes)


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *