Recepty

Vegánska kakaovo-vanilková bábovka – RECEPT

veganska babovka receptBábovka je klasickým dezertom, ktorý sa teší obľube po celom svete. Tento recept vám ukáže, ako pripraviť vynikajúcu kakaovo-vanilkovú bábovku s použitím niekoľkých jednoduchých surovín.

Táto sladká dobrota je ideálna na rodinné oslavy, špeciálne príležitosti alebo jednoducho na všedné dni, kedy máte chuť na sladké.

Tento recept na kakaovo-vanilkovú bábovku je jednoduchý a rýchly, tak sa neváhajte inšpirovať!

Recept na vegánsku bábovku

Na prípravu tejto kakaovej a vanilkovej bábovky budete potrebovať nasledujúce suroviny:

 • 300 g polohrubej múky
 • 300 ml sójového mlieka
 • 180 g práškového cukru
 • 12 g prášku do pečiva
 • 1 lyžička vanilkového extraktu
 • 15 g kakaa
 • 1 lyžička oleja

Teraz sa pozrime na postup:

 1. Začnite tým, že si pripravíte všetky suroviny. Zmiešajte polohrubú múku, sójové mlieko, cukor, prášok do pečiva. Dôkladne ich premiešajte, aby ste získali hladké cesto.
 2. Rozdeľte cesto na dve časti. Do jednej časti pridajte kakao a do druhej vanilkový extrakt. Opäť ich dobre premiešajte, aby sa kakao a vanilková chuť rovnomerne rozprestrela v ceste.
 3. Pripravte si formu na bábovku. Potrite ju olejom, aby sa bábovka nezalepila na dne a stenách formy. Tento krok je dôležitý, aby ste neskôr mohli bábovku ľahko vyklopiť.
 4. Teraz prichádza na rad vrstvenie cesta. Vylejte do formy najprv kakaové cesto a následne navrch vanilkové cesto. Pomaly a opatrne, aby sa vrstvy pekne oddelili a vytvorili krásny vzor.
 5. Bábovku dajte do predhriatej rúry a pečte ju pri teplote 170 °C. Nechajte ju piecť asi 30 minút, ale pravidelne kontrolujte, či je vnútro bábovky už upečené. Môžete to overiť vložením dreveného špáradla alebo noža do stredu bábovky. Ak po vybratí nie je na špáradle žiadne surové cesto,  bábovka je hotová.
 6. Keď je bábovka upečená, vyberte ju z rúry a nechajte ju vychladnúť vo forme asi 10 – 15 minút. Potom opatrne vyklopte bábovku na chladný podnos alebo mriežku, aby ste ju mohli ďalej nechať vychladnúť.
Prečítajte si aj:  Ako urobiť pečený čaj? (recept)

Ozdobte bábovku podľa chuti a preferencií

Keď je bábovka úplne vychladnutá, môžete ju ozdobiť podľa svojich predstáv. Môžete použiť práškový cukor na posypanie povrchu, čokoládovú polevu alebo ďalšie ozdoby podľa vášho vkusu. Ak chcete byť kreatívny, môžete vyzdobiť bábovku ovocím alebo šľahačkou.

Nakoniec si pripravte šálku horúcej kávy alebo čaju a užite si kúsok tejto lahodnej kakaovej a vanilkovej bábovky. Je to skvelý dezert, ktorým môžete potešiť svojich blízkych alebo sa obdarovať sami. Bábovka je výborná aj nasledujúci deň, takže si ju môžete vychutnať aj ako lahodné raňajky alebo olovrant.

Dobrú chuť!

5/5 - (1 vote)


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *