Spálňa

5 dôvodov prečo sú saténové obliečky tak skvelé

Azda nie je nič príjemnejšie, ako keď si po dlhom a únavnom pracovnom dni vychutnávate pohodu vo svojej posteli. Samozrejme, s neodmysliteľnými jemnými posteľnými obliečkami najlepšie pri dobrom filme alebo knihe. Že Vaše obliečky nie sú na dotyk dostatočne príjemné? To ste si asi nevybrali správne posteľné oblečenie.

Prezradíme Vám 5 dôvodov prečo sú saténové obliečky tak skvelé?

Platí, že pre dokonalý spánok by posteľný matrac nemal byť príliš mäkký, no zároveň ani veľmi tvrdý. No pokiaľ ide o posteľné obliečky, tie by mali byť v každom prípade jemné, mäkké a príjemné na dotyk. Len tak môže byť spánok plný krásnych snov.

5-dovodov-preco-su-satenove-obliecky-tak-skvele
Saténové obliečky sú príjemné a hebké na dotyk

 

Ak máte okrem pohodlia radi aj luxus, potom sú saténové obliečky to pravé pre Vás. Kedysi bol totiž satén vyhradený len pre kráľovské a zámožnejšie rodiny. Dnes je už našťatie dostupný pre každého a preto si tento luxus môžete dopriať aj Vy. Saténové obliečky by ste si mali vybrať nielen kvôli luxusu, ale i pre tieto ich vlastnosti a pozitíva:

1. Sú vynikajúce aj v prípade, ak sa v noci potíte. Ak saténové obliečky porovnáte napríklad s polyesterovými, satén je jednoznačným víťazom. Polyester totiž nesaje pot, zatiaľ čo satén, aj keď je takpovediac klzký, je vynikajúci absorbent potu.

 

2.skvelé na pokožku. Ak používate posteľné obliečky z tvrdších materiálov, pri ich trení o pokožku môže dochádzať k jej vysušovaniu. Naopak, satén je veľmi jemný a príjemný na dotyk. Pokožka tak zostáva vláčna a nevysušuje sa. Samozrejme, je nutné staviť na kvalitu a vybrať si tie pravé saténové obliečky. Takými sú napríklad matejovský obliečky, ktoré sú vyrobené z tých najkvalitnejších priadzí.

 

3. Zachovávajú ideálnu teplotu. Určite sa Vám už stalo, že Vám bolo v lete pod bavlenými obliečkami priteplo a v zime zas chladno. Pri saténe podobný problém nehrozí a rovnakú teplotu si zachovávajú po celú noc.

 

4. Nekrčia sa! Už po jedinej noci vyzerajú bavlnené obliečky dokrčene. Saténové si však udržiavajú svoj vzhľad a posteľ tak bude vyzerať vždy luxusne a kráľovsky!

 

5. Jemnosť aj pre vlasy. Predstavte si, ako sa Vaše dlhé vlasy kĺžu po jemných saténových obliečkach… už sa nebudete budiť so zamotanými kaderami.

 

DETAIL PRODUKTU >> Jednou z ďalších výhod obliečok s názvom -> matejovský obliečky je fakt, že sú antialergické. 🙂

Prečítajte si aj:  Aké typy obliečok by ste mali vyskúšať?

Navyše, saténové obliečky sú veľmi kvalitné a prakticky nezničiteľné. Na rozdiel od bežných a lacných typov obliečok, z ktorých Vám už po pár praniach zlezie farba. Saténové obliečky si svoj luxusný vzhľad zachovajú veľmi dlho. Aj keď si za ne možno budete musieť zopár eur priplatiť, za ten luxus vo Vašej posteli to určite stojí.

DETAIL PRODUKTU >>


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. Dajana hovorí:

    su skvele. tiež ich často použivam a hlavne v lete, pretože prijemne chladia a su prijemne j na dotyk. Ked sme si kupovali novu postel, tiež som si ich par do zasoby kupila

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *