Spálňa

Aké typy obliečok by ste mali vyskúšať?

Podobne ako uteráky, obrusy, či iný bytový textil aj obliečky majú v našich domácnostiach nezastupiteľné miesto. Sú nielen jednoduchou textíliou, ktorá slúži na obalenie vankúšov, paplónov, ale aj výrazným módnym doplnkom. Taktiež  vplývajú na kvalitu spánku a aktuálne citové rozpoloženie. Ich výber teda rozhodne netreba brať na ľahkú váhu, práve naopak, starostlivo zvážiť napríklad vzhľadom k ročnému obdobiu.

V jarných mesiacoch sa najviac hodia krepové obliečky vyrobené zo 100% bavlny, ktorá je veľmi príjemná na dotyk a má výborné termoregulačné vlastnosti. Ak teda vykukne slniečko  obliečky dokážu príjemne ochladiť a naopak pri dažďových kvapkách a jarnom vetríku zahriať. Pestré  kvetinkové vzory odoženú od vás všetku jarnú únavu  ba čo viac, príjemne naladia na blížiace sa leto. Slnečné leto vyniká spomedzi všetkých období najmä svojou farebnosťou.

Čo sa týka posteľných obliečok stavte teda na jednofarebné, svetlé motívy, ktoré budú prispievať k  celkovej harmónií vášho tela, ale i duše. Výbornou voľbou sú v tomto období obliečky zo saténu, alebo luxusnejšieho hodvábu. Oba materiály vás v horúcich dňoch príjemne schladia.

Jeseň taktiež hrá pestrými farbami, čo sa však nedá povedať o počasí a vašej nálade.

Nebojte sa teda siahnuť po bavlnených obliečkach v žltom, či oranžovom prevedení. Veď koniec koncov zababušiť sa v teplých perinách s bavlnenými obliečkami, čajom a dobrou knihou je tá najlepšia predstava jesene, ktorá zaženie akúkoľvek zlú náladu.

Počas chladných zimných večerov a nocí príjemne zahrejú flanelové obliečky v jemnej fialkovej, prípadne károvanej, ktorá sa bude hodiť k ostatným doplnkom vo vašej spálni. Veľmi pekné a moderné sú aj 3D obliečky s motívmi tak pre dospelých, ako aj pre deti.

Vďaka 3D efektu a pôsobivému dizajnu môžete zaspávať napríklad v objatí červených ruží. Pre deti sú k dispozícií s motívmi obľúbených rozprávkových hrdinov, ktorí ich v spánku prevedú všetkými dobrodružstvami. Získajú si teda nielen vás, ale aj vašich malých nezbedníkov pre ktorých bude zaspávanie zábavou.

Prečítajte si aj:  Skvelý tip do spálne na zimu

 

4.8/5 - (6 votes)


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *