Krepové obliečky – vyskúšajte pohodlný materiál, ktorý sa nekrčí

Vrátane teplých flanelových a mäkkých bavlnených obliečok sa veľkej obľube tešia aj krepové obliečky. Podľa materiálu použitého na ich výrobu môžeme hovoriť o tzv. krepových a mikrokrepových obliečkach. Tie sú síce lacnejšie, avšak sú vyrobené spojením rôznych tkanín, čo sa v konečnom dôsledku odrazí tak na ich kvalite, ako aj vlastnostiach.

krepové obliečkyTo sa však nedá povedať o kvalitných krepových obliečkach vyrobených zo 100% bavlnenej tkaniny, ktorá je následne upravovaná špeciálnou metódou krepovaním. Následkom čoho sa pravidelne strieda hladká tkanina s vrúbkovanou. Krepové obliečky môžu teda pre niekoho na prvý pohľad pôsobiť nezvyčajne, neprirodzene, nenechajte sa však strhnúť prvým dojmom. Práve striedanie jednotlivých tkanín a celkový proces úpravy z nich robí kvalitné obliečky s univerzálnym využitím po celý rok.

Vďaka pravej bavlne príjemne zohrejú a v lete zas schladia. Taktiež sú vzdušnévýborne sajú pot, nemusíte sa teda báť, že ak sa v noci spotíte obliečky budú vlhké a vy prechladnete. Vrátane vyššie spomínaných kvalít ich hlavným benefitom stále zostáva jednoduchá údržba. Stačí vložiť do práčky, vybrať a obliečky sú nachystané na ďalšie použitie.

Vzhľadom na použitý materiál a spôsob jeho úpravy sa vôbec nekrčia, nemusíte teda strácať čas a energiu ich žehlením. Na viac kvalitné krepové obliečky si udržujú svoj tvar a farbu aj po niekoľko násobnom vypratí, čo sa však o mikrokrepových obliečkach nedá povedať. Sú síce lacnejšie, avšak rýchlo sa sperú a vyblednú. Pred samotnou kúpou sa teda uistite, že vyberáte skutočne kvalitné krepové obliečky z pravej bavlny.

Okrem materiálu by ste nemali podceňovať ani samotný dizajn krepových obliečok, ktorý by mal ladiť so zvyškom spálne. K modernému, elegantnému a luxusnému nábytku vyberajte jednofarebné, prípadne jemne vzorované krepové obliečky prostredníctvom ktorých podčiarknete a dotvoríte celkový dizajn spálne. Pestré, kvetované, viacfarebné krepové obliečky sa zas hodia do svetlej, veľkej spálne s prevažne dreveným nábytkom a doplnkami.

Krepové obliečky by však nemali sedieť len s nábytkom vo vašej spálni, ale aj vašou náladou a povahovými charakteristikami. Ak patríte medzi nežné a jemné duše, siahnite po nevinných bielych obliečkach, ktoré sú dotvorené  slabo oranžovými, zelenými, alebo fialkovými motívmi. Vyhnite sa výrazným červeným, či čiernym farbám, ktoré môžu pri zaspávaní pôsobiť rušivo a príliš agresívne. S týmito farbami však rozhodne nebudú mať problém temperamentní, otvorení ľudia, ktorých výborne naštartujú do nového a úspešného rána.

Prečítajte si aj:  Aké typy obliečok by ste mali vyskúšať?

Pestrofarebné kvetované vzory zas prispievajú k pozitívnej nálade a sú ideálne tak pre veselých, zábavných ľudí milujúcich leto a farby, ako aj pre deti. Detskú izbu nielenže  pekne presvetlia a zvýraznia, ba čo viac i vyčaria úsmev  na detskej tvári.


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Komentáre

Prihláste sa na odber a získajte tak prehľad článkov inšpiratívnych rád a nápadov

Získate tak prehľad článkov s radami a tipmi do záhrady, či k pestovaniu rôznych rastlín, či plodín

Úspešne ste sa prihlásili na odber článkov, teraz prejdite do svojho e-mailu a potvrďte prihlasovací e-mail.