Rady a nápady

Aký je najlepší mop na plávajúcu podlahu?

Staré koberce a parkety  v mnohých domácnostiach už nahradili moderné plávajúce podlahy.  S podlahou  však prichádza aj k  zmene  v spôsobe jej údržby. Kým v minulosti gazdinkám pri jej umývaní stačilo plné vedro mydlovej vody a obyčajná handra, dnes  je už tomu inak.

Do popredia sa dostávajú mopy s inovatívnymi technológiami a špeciálnym príslušenstvom. Nie všetky typy mopov sú ale určené na drevené podlahy.

Širokú ponuku MOPOV nájdete tu >>

Viaceré gazdinky  určite zaujíma, aký je teda najlepší mop na plávajúcu podlahu?  

Plávajúce podlahy, či už drevené, alebo laminátové sú veľmi citlivé na vodu. Z tohto dôvodu je najlepším riešením rotačný mop s prepracovaným mechanizmom žmýkania pomocou rotačného otáčania. Na trhu sa môžete stretnúť s dvoma spôsobmi žmýkania, automatickým a externým. V prípade automatického je celý mechanizmus zabudovaný v hlavici mopu.

najlepší mop na plávajúcu podlahuJedným stlačením rukoväte teda uvediete hlavicu do pohybu a vyžmýkate ju. Pri mope s externým žmýkaním sa vaša aktivita presunie na vedro. To vrátane špeciálneho žmýkacieho koša disponuje aj pedálom, ktorého stlačením začnete žmýkať.  Či už si vyberiete mop s externým, alebo automatickým žmýkaním je len na vás.

Uvedomte si však, že používaním rotačného mopu ušetríte nielen čas a energiu, ale tiež predídete kontaktu so špinavou vodou.

Na plávajúcu podlahu rozhodne ploché rotačné mopy

Okrem žmýkacieho mechanizmu  si všímajte aj tvar hlavice rotačného mopu. V súčasnosti  si môžete vybrať medzi strapcovými a plochými hlavicami.  Ako sme už spomínali, väčšie množstvo vody nepriaznivo vplýva na plávajúcu podlahu.  Z tohto dôvodu odporúčame ploché mopy, ktoré sa dajú podstatne lepšie vyžmýkať. Taktiež  sú vhodné  na umývanie väčších, rovných plôch. Dokonca sa s nimi ľahko dostanete aj pod posteľ, či užšie skrinky.

Odporúčame -> Spontex Aqua Revolution System mop, ktorý vie vďaka svojmu dvoj-úrovňovému systému dokonale vyčistiť podlahu a navyše oddeliť špinavú vodu od čistej.

spontex aqua revolution system mop
Spontex Aqua Revolution System mop nájdete tu >>

Širokú ponuku MOPOV nájdete tu >>

Aké zvoliť návleky – bavlnené, alebo mikrovláknové ?

Prečítajte si aj:  Ako sušiť slivky? Návod a postup na skvelé sušenie sliviek

najlepší mop na plávajúcu podlahuVeľkým benefitom plochých mopov je aj široký výber návlekov, ktoré sa dajú v prípade potreby jednoducho oprať, alebo vymeniť. Na základe materiálu z ktorého sú návleky vyrobené sa rozdeľujú na dve základné skupiny: ploché mopy bavlnené a mikrovláknové, ktoré sa vyznačujú výbornou absorpciou vody. Navyše sú vhodné nielen na vlhké, ale i suché umývanie.  Výborne viažu prach a okolité nečistoty, ktoré sa následne pri umývaní s vodou nevíria. Bavlnené návleky využijete skôr pri umývaní väčších nečistôt z povrchov, ktorým neprekáža značné množstvo vody, ako napríklad dlažba, a linoleum.

Vyhnite sa  sprejovým a parným mopom                 

Moderné mopy so zabudovanou nádržkou na vodu sú pre gazdinky veľkým lákadlom.  Vďaka zabudovanej nádržke na vodu nemusíte so sebou nosiť vedro s vodou. Jednoduchým stlačením tlačidla si nastriekate potrebné množstvo vody  a zotriete.  Ak však plánujete tento typ mopu používať na umývanie plávajúcej podlahy, počítajte s tým, že môže dôjsť k jej  poškodeniu a zvlneniu.

Širokú ponuku MOPOV nájdete tu >>

Ako efektívne čistiť podlahu?

  1. Pred umývaním na mokro podlahu zbavte všetkých smetí, chlpov a iných nečistôt pozametaním, alebo povysávaním.
  2. Po každom umytí návlek dôkladne opláchnite v teplej vode a dajte vysušiť.
  3. Raz do mesiaca návlek vyperte. V žiadnom prípade nepoužívajte pri praní návleku aviváž, ktorá znižuje schopnosť mikrovlákna absorbovať vodu.
  4. Návlek z mikrovlákna perte na teplote 30 °C. Pri praní bavlnených návlekov sa odporúča vyššia teplota min. 95 °C.
  5. Na umývanie používajte čistiace prostriedky určené výhradne na plávajúce podlahy. Nemusíte ich pridať do vedra s vodou, ale prostredníctvom rozprašovača naniesť priamo na návlek.
  6. Nezabúdajte ani na pravidelné leštenie plávajúcej podlahy špeciálnym leštičom, alebo voskom aspoň raz za dva týždne.


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

1 komentár

  1. Beata hovorí:

    podlahu som vždycky najskor povysavala, aby som z nej pozbierala všetok bordel a až potom som ju vytrela. Sice doma nemam koberce, ale s vysavačom vysavam všetko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *