Ostatné

Spoznajte výnimočné vlastnosti skla optiwhite

sklo optiwhiteSklo je čoraz obľúbenejšie v architektúre a aranžácii interiérov. Jedným z odporúčaných skiel v tejto oblasti je sklo optiwhite. Má dokonalé vlastnosti, ktoré oceňujú projektanti.

Čo to je vlastne sklo optiwhite?

Aby ste rozumeli o čom je fenomén tohto skla, musíte najprv spoznať jeho vlastnosti. Vďaka zníženému obsahu železa je sklo Optiwhite celkovo bezfarebné a priehľadné. Za zelenkastú farbu je zodpovedný práve obsah železa. Výsledkom toho je, že sklo Optiwhite má najvyšší faktor priepustnosti slnečného žiarenia a svetla. V porovnaní s najčastejšie používaným sklom float, je rozdiel veľmi viditeľný. Čím hrubšia vrstva skla float, tým je farba viac zelená.

Výhody skla optiwhite

Okrem vynikajúcej priehľadnosti, má sklo optiwhite množstvo iných výhod:

  • Je bez zelenkastého odtieňa,
  • Vysoká kvalita okna, zjednodušuje umývanie,
  • Vysoká priepustnosť, umožňujúca udržanie farieb,
  • Vyššia priepustnosť slnečného žiarenia,
  • Možnosť tvrdenia skla a láminácie, čo zvyšuje jeho životnosť.

Kde sa používa sklo optiwhite?

Množstvo vlastností a estetických hodnôt umožňuje to, že sklo optiwhite je používané v architektúre, ale tiež v iných oblastiach.

Toto sklo je využívané v sprchových kútoch a pomáha kúpeľňu opticky zväčšiť. Dá sa použiť aj na sklenenú zástenu, ktorá je modernou alternatívou k tej tradičnej. Aby sklenené prvky v kúpeľni vydržali dlho pekné, je potrebné ich pravidelne čistiť. Vďaka použitiu kvalitného skla to nerobí väčšie problémy.

Jedným zo spôsobov ochrany domácich stolov a pracovnej dosky sú sklenené dosky, vyrobené na mieru. Niekedy sú stolíky vyrobené z cenných materiálov, ktoré je potrebné správne zabezpečiť, aby ste sa dlho tešili z ich vzhľadu. Priehľadná tabuľa skla optiwhite umiestnená na stole / doske dokonale odráža farbu materiálu pod ňou.

Ak rozmýšlate o sklenených zábradliach, treba si uvedomiť, že výber správneho skla je veľmi dôležitý. Môžete si vybrať sklo float, matné sklo alebo sklo optiwhite. Výber posledného bude mať za následok prirodzené vykreslenie priestoru a realistické podanie farieb. Voľba skleneného zábradlia namiesto dreveného zábradlia navodzuje dojem svetlejšieho a väčšieho priestoru.

Prečítajte si aj:  Aké kobercové materiály sú najlepšie pre vašu obývačku?

Sklo na akvárium musí spĺňať niekoľko kritérií. Najdôležitejšia je jeho odolnosť, preto sa oplatí vyberať sklo s väčšou hrúbkou. Dôležitá je aj primeraná transparentnosť, preto je na to ako stvorené sklo optiwhite. Zelená žiara tradičného skla môže spôsobiť nesprávne skreslenie farby vody. Priehľadné sklo optiwhite urobí z vášho akvária objekt, ktorý bude obdivovať každý.

Vitríny a sklenené výklady by mali dokonale odrážať farby výrobkov, ktoré obsahujú, aby správne zobrazovali svoj vzhľad. Mimoriadne dôležitá je aj odolnosť a pevnosť použitého skla, ktoré chráni interiér expozície proti poškodeniu a krádeži.

4.7/5 - (4 votes)


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *