Rady a nápady

5 skvelých tipov ako si spríjemniť Vianočné pečenie

Všetci to poznáme. Sviatky pokoja a šťastia prichádzajú no gazdinkám sa to vôbec nejaví ako obdobie kľudu, skôr sa to podobá na hektický čas ktorý je plný stresu, nedokončených prác a tak ďalej. A to najmä čo sa týka vianočného pečenia. Je to problém ktorému sa dá vyhnúť, alebo je to neodlučiteľný element blížiacich sa Vianoc?

1.Pečenie neodkladajte na poslednú chvíľu

Gazdinky robia častú chybu v tom, že všetko odkladajú na poslednú chvíľu, vrátane vianočného pečenia. Je dôležité zorganizovať si veci, ktoré musíte spraviť – spravujte ich tak, aby ste mohli odložiť veci, ktoré počkať môžu a ktoré nie.

Takto si vytvoríte čas i priestor pokoja a kľudu, počas ktorého sa môžete vrhnúť tak na varenie ako aj na tradičné, vianočné pečenie.

2. Na Vianočné pečenie si nájdite dostatok času

vianočné pečenieČas aj priestor pre vianočné pečenie je dôležitá súčasť celých Vianoc. Tak ako je to v prípade varenia, aj vianočné pečenie vyžaduje lásku a pokoj. Veď čo chutí najviac?

Domáce sladké perníčky, ktoré sa vydarili tak ako ste mali v pláne (alebo aj lepšie)? Alebo narýchlo spravené perníčky, ktoré sa až tak nevydarili? Jednoducho povedané, na vianočné pečenie si nájdite dostatok času.

3. Skúste do pečenia zapojiť aj svojich blízkych

S človekom je to tak, že to, čo je horko-ťažko vydobyté, chutí sladšie a lepšie, no to nie je aplikovateľné v tomto prípade. Vianočné pečenie nie je niečo, čo by malo byť náročné, niečo čo by malo spôsobovať problémy či stres. Je to tradičná súčasť každých Vianoc.

Berte to ako možnosť upokojiť sa, spojiť to čo mohlo byť rozpojené počas zlých časov – rodina a rodinné vzťahy. Zapojte do toho deti, sestry či bratov, pozvite si vašu mamu či starú mamu a prežite tie nostalgické chvíle s nimi.

Prečítajte si aj:  Ako nabrúsiť keramický nôž v 3 jednoduchých krokoch?

4. Skvelým tipom ako ešte viac zvýrazniť arómu Vianočného pečenia – šupky z mandarínky

Atmosféra je pravdaže niečo komplexnejšie, neskladá sa len z jedného elementu. Ďalším elementom je samotná aróma. Tá zväčša prichádza s pečením, pokiaľ sa vaše koláče či perníčky nepripiekli.

vianočné pečenieArómu presne pre vianočné pečenie môžete privodiť tým, že si položíte šupky z mandarínky na radiátory, ktoré máte v kuchyni ale nie je zlé si ich dať, možno aj do každej izby!

Skvelá, citrusová vôňa mandarínky sa dostane do vzduchu, a keďže teplý vzduch prúdi hore, čoskoro budete cítiť perfektnú a nezameniteľnú vôňu ktorá v kombinácii so škoricou, klinčekom a inými ingredienciami koláčikov či perníkov vytvorí neuveriteľnú atmosféru pre vianočné pečenie.

Možno sa to zdá byť až príliš exotické, no keď to raz vyskúšate, nostalgia vianočného pečenia sa vo vašej pamäti navždy zafixuje spolu s arómou mandarínky.

5. K Vianočnému pečeniu sa skvele hodia Vianočné koledy, či iná Vianočná hudba

Ďalší element ktorý vám môže navodiť atmosféru je hudba samotná. Vianočné pečenie bez vianočných kolied, či starších pesničiek, ktoré síce nefičia dnes, no boli neoddeliteľnou súčasťou vášho detstva sú element, ktorý vám určite spríjemnia vianočné pečenie.

Predsa len sa robí lepšie s nejakou krásnou vianočnou pesničkou než s okolitým hlukom, však?

4.8/5 - (6 votes)


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *