Recepty

Zázvorový čaj – skvelý bojovník proti nachladnutiu

zazvorovy cajZázvor, inak povedané ďumbier, je koreň rastliny, ktorý je známy najmä svojimi liečivými účinkami v súvislosti s liečením chrípky, či nádchy. Je typický svojou korenistou a pikantnou chuťou, ktorú spôsobuje látka gingerol. Práve sila prírody vie byť často krát veľkým pomocníkom a  aj zázvor je pre telo človeka veľmi vhodným.

Prechodné, či sychravé obdobia nás vedia veľa krát potrápiť rôznymi nachladnutiami, či chrípkou. Zázvorový čaj je práve preto skvelou a dostupnou možnosťou s bojom proti nachladnutiam. Navyše môže slúžiť ako občasný zdroj posilňovania imunity.

Zázvorový čaj si pripravíte doma veľmi jednoducho. Čaj sa pripravuje zo surového koreňa, existuje aj alternatíva zo sušeného koreňa zázvoru ale ten predsa len nie je taký plný arómy a chuti.

Recept
Na prípravu zázvorového čaju budete potrebovať:

  • koreň zázvoru,
  • citrón,
  • štipka škorice,
  • čerstvá mäta,
  • kurkuma (voliteľné)

Postup:

Do 1-1,5l vriacej vody pridajte 3 polievkové lyžice nastrúhaného zázvoru. Taktiež pridajte pár lístkov čerstvej mäty a premiešajte.
Nechajte lúhovať cca 5min a pridajte šťavu z jedného citróna (v prípade, že nemáte radi kyslý čaj, použite citrón podľa potreby).
Ako alternatívu za citrónovú šťavu, môžete zvoliť šťavu z pomaranča.

V prípade, že chcete svoj zázvorový čaj ešte vylepšiť a posilniť svoju imunitu, môžete pridať do čaju 1-2 čajové lyžičky kurkumy.

Vždy treba však myslieť na známe heslo: „Všetkého veľa škodí.“ Preto to nepreháňajte ani so zázvorom.

4.7/5 - (4 votes)
Prečítajte si aj:  Ako sušiť slivky? Návod a postup na skvelé sušenie sliviek


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Mohlo by sa vám tiež páčiť...

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *