Ako uvariť kukuricu? Ako dlho sa varí?

úžasná chuť a vôňa varenej kukurice, tej sa jednoducho nedá odolať. Ak ste aj vy milovníkom varenej kukurice, ale nemáte skúsenosti s jej prípravou, toto je článok práve pre vás. Nemusíte chodiť za kukuricou, môžete si ju spraviť v pohodlí domova a bude chutiť ako zo stánku. Ponúkame vám celý postup ako uvariť kukuricu.

Vhodná je do polievok, či šalátov, ale takisto je veľmi obľúbenou pochúťkou len tak uvarená vo vode. Jej chuť je naozaj sladká, preto vyniká pri ostatnej zelenine a je veľmi obľúbená. Môžete ňou dochutiť prakticky čokoľvek. Jej príprava je veľmi jednoduchánezaberie veľa času.

Čo potrebujeme?

Na prípravu vám bude stačiť kukuricasoľ.

Ako na varenie kukurice?

varenie kukuriceV prvom rade odstráňte z kukurice všetky listyvlásky a poriadne ju poumývajte vo vode. Následne ju vložte do hrnca so slanou vodou tak, aby kukurica bola ponorená vo vode.

Dbajte na to po celý čas varenia a určite neváhajte občas skontrolovať, či je kukurica celá ponorená vo vode, alebo či sa nejaká voda nevyparila.

Ako dlho sa varí kukurica?

Varenie kukurice môže trvať od 20 do 30 minút. Takže potom ako privediete vodu do varu, kukuricu nechajte v hrnci povariť aspoň tých 20 minút, ale pre mäkšiu chuť určite aj viac.

A čo servírovanie?

varena kukuricaMäkkú varenú kukuricu potom vyberte z hrnca. Najlepšie do veľkého sita, aby z nej odkvapkala prebytočná voda.

Ak kukuricu nejdete dávať do šalátu, či polievky asi si ju chcete vychutnať samú. Najlepšie chutí ak si ju na tanieri ešte zo všetkých strán trochu posolíte a je hotovo. Varená kukurica sa môže podávať.

Prečítajte si aj:  Ako pripraviť skvelý cupcake? (recept)

Ako grilovať kukuricu?

Určite ste už počuli aj o tomto variante servírovania kukurice. Jej postup prípravy je takmer rovnaký ako pri varenej. Avšak treba si dopredu pripraviť maslo, aby pri potieraní malo jemnejšiu a mäkšiu konzistenciu.

Jednoducho si kukuricu očistite, umyte a vložte do osolenej vody na 20 minút a nechajte trošku povariť. Potom kukuricu vytiahnite z vody a nechajte  odkvapkať.

Tipy na dochutenie

  • Kukuricu môžete dochutiť omáčkou vyrobenou z olivového olejagrilovacieho korenia.
  • Alebo ju potrite zmäknutým maslom zmiešaným s bylinkami a cesnakom.

Kukuricu môžete grilovať v celosti alebo si ju nakrájať na tretinky či dve polovice. Predsa, sto ľudí, sto chutí.

Takto pripravenú kukuricu teda potrite maslom alebo marinádou, ktoré boli vyššie opísané a hoďte na gril. Počas samotného grilovania je potrebné kukuricu otáčať, aby bola dobrá z každej strany.

A je hotovo! Môže sa podávať.


Lajknite nás aj na FB :)
Lajknite nás :)

Komentáre

Prihláste sa na odber a získajte tak ďalšie skvelé inšpiratívne rady a nápady

Získate tak skvelé články s radami a tipmi do záhrady, domácnosti či k pestovaniu rôznych rastlín, či plodín

Úspešne ste sa prihlásili na odber článkov, teraz prejdite do svojho e-mailu a potvrďte prihlasovací e-mail.